Rekrutacja na reżysera piosenek

tip

Rekrutacja na reżysera dostępna jest jedynie dla członków NK, którzy są w grupie od minimum miesiąca.
Ostatnia zmiana: 2 czerwca 2021 r.

Osoby decyzyjne

Opiekunami rekrutacji na reżysera piosenek są Hikari (Hikari#3729) oraz Orzecho (Orzecho#1720).

Przebieg rekrutacji na Reżysera Piosenek

Rekrutacja jest dwuetapowa.

Etap pierwszy

W pierwszym etapie wcielasz się w rolę reżysera i oceniasz materiały wysłane Ci przez "Twoją" ekipę - wokal oraz miks. Tutaj sprawdzona zostanie Twoja umiejętność krytycznego słuchania.
Link do formularza z pytaniami: https://forms.gle/kjpKtf4s4SyviojVA
Po wysłaniu odpowiedzi załóż na Discordzie konfę miedzy Tobą, Hikari, Orzechem i Pchełką, będzie to wspólne miejsce komunikacji do końca rekrutacji.

Jeśli już działałeś jako reżyser, pierwszy etap możesz zaliczyć także portfolio. Załóż wyżej wspomnianą wspólną konfę, wyślij nam linki do swoich projektów i napisz o nich trzy słowa (co było trudne, co poszło szybko, czy masz jakieś wnioski na przyszłość). Portfolio to 2-3 piosenki po polsku, każda trwająca minimum minutę.

Etap drugi

Polega on na samodzielnym wyreżyserowaniu piosenki. Nie musisz konsultować się z opiekunami w trakcie projektu, ale warto to robić - unikniesz dzięki temu poprawek do elementów, które zostały już wykorzystane w dalszym etapie (np. wokal warto poprawić, zanim trafi do realizatora).

Wzór wątku

Załóż wątek według wzoru w dziale Piosenkowo, z dopiskiem [No.1] przed tytułem (wzór pojawi się automatycznie przy pisaniu nowego postu). W tym etapie zostawiamy Ci wolną rękę - kiedy projekt będzie gotowy, wyślij go nam do weryfikacji. Jeśli planujesz założyć projektowi serwer albo konwersację na discordzie, dobrym pomysłem będzie dodanie do nich opiekunów, w ten sposób będzie łatwiej ocenić Twoją pracę i pomóc w przypadku potencjalnych problemów.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, otrzymasz rangę, a projekt zostanie wpisany do kolejki.
Jeśli nie, zostaniesz poproszony o wprowadzenie koniecznych poprawek. W zależności od jakości piosenki i Twojej pracy z zespołem otrzymasz jedną z dwóch rang: reżysera piosenek lub młodszego reżysera piosenek.

Uwaga!

  • Robienie projektów na okazje jest zabronione - poprawki mogą się przeciągnąć
  • Nie polecamy czterominutowych grupówek
  • Proponuję mniej znane piosenki, które pozwolą na większe pole do popisu, jeśli chodzi o interpretację
  • Jeśli nie chcesz czekać na tekst, zajrzyj do wątku z tekstami do wzięcia (jest mnóstwo fajnych tekstów gotowych do wzięcia)
  • Potencjalna zmiana projektu rekrutacyjnego już po rozpoczęciu poprzedniego wymaga konsultacji z oboma rekruterami i zgody z ich strony

Do pracy, walcz dzielnie! o/