Rekrutacja na animatora

tip

Ostatnia zmiana: 27 kwietnia 2020 r.

Osoby decyzyjne

Obecnie rekrutację sprawdza Kara (DiscordID: KaraKopiara#6978 ) i to ona podejmuje decyzję o nadaniu rangi.

Przebieg rekrutacji

Warunkiem otrzymania rangi animatora jest stworzenie filmiku do wybranej piosenki, który ukazuje Twoje umiejętności w programach do obróbki wideo i efektów wizualnych.

Uwagi dla animatorów

  • Należy założyć temat rekrutacyjny (wzór niżej)
  • Jeden filmik musi trwać od 1,5 do 5 minut
  • Muszą zostać przedstawione przynajmniej dwa filmiki
  • Muszą być w języku polskim (napisy muszą mieć polskie znaki)

Wzór wątku załaduje się automatycznie.

Jeśli osoba biorąca udział w rekrutacji zostanie poproszona o dodatkowe materiały w celu dokładniejszego zweryfikowania umiejętności - czas na oddanie prac wynosi dwa tygodnie. Nieoddanie pracy spowoduje zamknięcie rekrutacji.

Mamy otwarty serwer Discord dla Animatorów oraz Ilustratorów. Możesz dołączyć do niego nawet jako rekrut w ramach nauki. Zaproszenie: https://discord.gg/AtaMbVF

Wynik rekrutacji pojawi się w formie postu w założonym przez Ciebie wątku. Jeśli nie odpiszemy po dwóch tygodniach, przypomnij się na Discordzie :). Też jesteśmy ludźmi, mamy mnóstwo spraw na głowie, możemy po prostu zapomnieć.

Jaki może być wynik rekrutacji?

Pozytywny

Otrzymujesz jedną z dwóch poniższych rang:

Młodszy animator

Ranga przydzielana rekrutom, którzy potrzebują asekuracji przy projektach. Prace osób z tą rangą muszą przed opublikowaniem na kanale przejść przez weryfikację opiekuna.

Animator

Ranga przydzielana rekrutom, którzy wykazali duże umiejętności w edytowaniu wideo i tworzeniu animacji. Ich prace nie muszą być sprawdzane przez opiekuna.

Negatywny

Nie udało Ci się pomyślnie przejść rekrutacji, możesz podejść do niej ponownie po miesiącu. Wykorzystaj ten czas na doskonalenie swoich umiejętności, ponieważ Twoje postępy będą brane pod uwagę. Prosimy również, aby w takim wypadku (wraz z założeniem nowego tematu rekrutacyjnego), wysłać nam link do swojej poprzedniej rekrutacji, ponieważ to ułatwi nam pracę i wystawienie ponownej oceny. Do rekrutacji można podejść tyle razy ile potrzeba, ponieważ każdy ma szansę na rozwój oraz na dołączenie do grupy, zaznaczając, że nie może to zostać nadużyte. Wróć do nas w momencie, kiedy naprawdę będziemy mogli ocenić Twoje postępy.

Dwa słowa od opiekuna

Filmy powinny być tworzone wyłącznie przez Ciebie, co oznacza, że po wskazaniu błędów powinieneś poprawić je sam, a nie prosić o to kogoś innego. Jeżeli masz jakiś problem, możesz spytać mnie, ewentualnie innych animatorów lub skorzystać z tutoriali. Piosenka musi spełniać podane kryteria, by została zaakceptowana.

Filmik musi być pomysłem własnym pod względem montażu. Nie może być on skopiowany z żadnego źródła (np. z kanału NanoKarrin lub innego twórcy, który nie wyraża na to zgody) i w jakikolwiek sposób przerobiony. Dla wyjaśnienia: nie dotyczy to filmów takich jak np. amv/pv/openingi/endingi/teledyski itp oraz audio - czyli można robić filmiki z piosenkami NK). W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę pytać w wiadomościach prywatnych.

Pamiętaj, że napisy muszą pojawiać się na filmiku chwilę przed tymi, które słychać w piosence - napisy w NK działają na zasadzie karaoke, a chwilkę to trwa, zanim obraz zobaczony przez człowieka zostaje przetworzony przez jego mózg ;)

Oceniane są Twoje umiejętności obsługi programu, styl i estetyka filmiku.

Dla lepszego efektu (jeśli chodzi o openingi oraz endingi z anime), polecam szukanie ich w wersji 'creditless', by zbędne napisy nie przeszkadzały w estetyce oraz odbiorze filmu.