Rekrutacja na ilustratora

tip

Ostatnia zmiana: 7 marca 2021 r.

Osoby decyzyjne

Obecnie rekrutację sprawdzają Kara (DiscordID: KaraKopiara#6978 ) oraz Lizz (DiscordID: Lizz#4339 ) i to one podejmują decyzję o nadaniu rangi.

Przebieg rekrutacji

Warunkiem otrzymania rangi ilustratora jest wysłanie trzech ilustracji, które ukazują Twoje umiejętności rysownicze. Uwagi dla ilustratorów:

  • Należy założyć temat rekrutacyjny (wzór niżej)
  • Przedstawiona ilustracja musi mieć wielkość minimum 500x500 pikseli
  • Muszą zostać przedstawione przynajmniej trzy ilustracje (styl dowolny)
  • Jeśli korzystacie z imgura do hostowania, to aby pokazać obrazek w pełnym rozmiarze wystarczy po wrzuceniu otworzyć go w nowej karcie i skopiować link

Wzór wątku załaduje się automatycznie w temacie na forum.

Jeśli osoba biorąca udział w rekrutacji zostanie poproszona o dodatkowe materiały w celu dokładniejszego zweryfikowania umiejętności - czas na oddanie prac wynosi dwa tygodnie. Nieoddanie pracy spowoduje zamknięcie rekrutacji.

Mamy otwarty serwer Discord dla Animatorów oraz Ilustratorów. Możesz dołączyć do niego nawet jako rekrut w ramach nauki. Zaproszenie: https://discord.gg/AtaMbVF

Wynik rekrutacji pojawi się w formie postu w założonym przez Ciebie wątku. Jeśli nie odpiszemy po dwóch tygodniach, przypomnij się na Discordzie :). Też jesteśmy ludźmi, mamy mnóstwo spraw na głowie, możemy po prostu zapomnieć.

Jaki może być wynik rekrutacji?

Pozytywny

Otrzymujesz rangę Ilustrator NK.

Negatywny

Jeśli nie udało Ci się pomyślnie przejść rekrutacji, możesz podejść do niej ponownie po miesiącu. Wykorzystaj ten czas na doskonalenie swoich umiejętności, ponieważ Twoje postępy będą brane pod uwagę. Prosimy również, aby w takim wypadku (wraz z założeniem nowego tematu rekrutacyjnego), wysłać nam link do swojej poprzedniej rekrutacji, ponieważ to ułatwi nam pracę i wystawienie ponownej oceny. Do rekrutacji można podejść tyle razy ile potrzeba, ponieważ każdy ma szansę na rozwój oraz na dołączenie do grupy, zaznaczając, że nie może to zostać nadużyte. Wróć do nas w momencie, kiedy naprawdę będziemy mogli ocenić Twoje postępy.

Dwa słowa od opiekunów

Mimo iż wydaje się to dosyć oczywistą sprawą - przypominamy, że prace nie mogą być "z internetu"! Musisz być ich oryginalnym twórcą i zastrzegać sobie do nich wszystkie prawa autorskie, ponieważ nie tolerujemy plagiatu. Podobnie tyczy się to prac, które są przerysowane z prac innych twórców lub są dosłowną "kalką" zdjęć czy też innych artów.

Przed dodaniem posta z rekrutacją zastanów się, czy wrzucane przez Ciebie prace są wykonane starannie - bez dziur między konturem a wypełnieniem, bez koloru wychodzącego poza kontury. Jeśli dodajesz pracę bez tła, sprawdź, czy wokół przedstawionej postaci/obiektu nie pozostały niepożądane plamy. Przy tworzeniu ilustracji skup się przede wszystkim na poprawności anatomicznej szkicu i spędź nad tym etapem najwięcej czasu - jeśli szkic jest słaby, każdy kolejny element wychodzi gorzej.