Rekrutacja na realizatora dźwięku

tip

Ostatnia zmiana: 27 kwietnia 2020 r.

Osoby decyzyjne

Każdy Realizator Dźwięku NK może rekrutować na rangi niżej w hierarchii. To znaczy, że Regularny Realizator Dźwięku może sprawdzać i akceptować rekrutacje Młodszych Realizatorów, a Starszy Realizator może rekrutować Regularnych, jak i Młodszych. Starszych Realizatorów może rekrutować tylko opiekun rekrutacji.
Opiekunami rekrutacji, czyli osobami sprawującymi pieczę nad jej przebiegiem i regulaminem, są Razjel (DiscordID: Razjel#0079) i Orzecho (DiscordID: Orzecho#1720). Również tylko oni mogą nadać rekrutowi od razu rangę Realizatora Dźwięku NK.

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja na Realizatora Dźwięku polega na zrealizowaniu jednej piosenki i zaprezentowaniu jej w specjalnie do tego założonym temacie na forum. Piosenka może być dowolna, powinna jednak dawać Ci pole do popisu i prezentacji Twoich umiejętności. Poza gotowym miksem powinieneś umieścić także materiały wejściowe, żeby można było posłuchać, z czym musiałeś pracować. Możesz też wybrać jeden ze starych projektów NK, do których materiały udostępniamy poniżej.

 1. School Days - Kanashimi no Mukou e: http://www.mediafire.com/download/hzybo8cidz432x0/Kanashimi.rar
 2. Idolm@ster - Ready http://www.mediafire.com/download/0fj2gg115a8zzdi/Ready.rar
 3. My song: https://drive.google.com/file/d/0ByIbSss-b0gddDRIT24wcUV3V00/view?usp=sharing
 4. I see fire: https://drive.google.com/file/d/0ByIbSss-b0gdenEyNm1pNUt2djg/view?usp=sharing

Jaki może być wynik rekrutacji?

Pozytywny

Otrzymujesz jedną z poniższych rang.

 • Starszy realizator dźwięku
  W pełni samodzielny realizator dźwięku w NK. Sprawuje pieczę nad zespołem realizatorów, dzieląc się swoim doświadczeniem i radami budując potęgę grupy.
 • Regularny realizator dźwięku
  W pełni samodzielny realizator dźwięku w NK. Bierze udział w projektach i buduje potęgę grupy.
 • Młodszy realizator dźwięku
  Podobnie jak regularny realizator dźwięku bierze udział w produkcji, przy czym jego miks musi zostać zaakceptowany przez realizatora stojącego wyżej w hierarchii. Innymi słowy normalnie działa w grupie, ale jest lekko asekurowany. To jest ranga, którą przeważnie dostają nowi realizatorzy przynajmniej na swój pierwszy projekt.
tip

Ludzi zajmujących się dźwiękiem zapraszamy na serwer Nanokarrin of Sound (NoS). Tutaj możecie wrzucać miks do oceny i zasięgnąć rady.

Negatywny

Nie otrzymujesz rangi. Musisz jeszcze popracować nad warsztatem.

Specjalizacje

Dla ułatwienia szukania odpowiednich talentów w projektach wokalnych dodajemy specjalizacje, które precyzują techniczne umiejętności związane z realizacją dźwięku. Specjalizacje dostępne są dla wszystkich członków NK, którzy posiadają wymagane umiejętności lub rangi opisane poniżej. Specjalizacje mogą nadawać starsi i regularni realizatorzy dźwięku.

Miks - potrafi samodzielnie przygotować miks piosenki składający się z nagrań wokalnych i podkładem muzycznym. Posiada młodszego realizatora NK lub wyżej.
Master - potrafi przygotować master miksu przygotowanego przez realizatora NK.
Tuning - potrafi poprawić nagrania wokalne przy użyciu programów korekcyjnych takich jak Celemony's Melodyne.
Timing - potrafi poprawić czas (timing) nagrań wokalnych tak, aby zgadzał się z rytmem w podkładzie muzycznym piosenki.